אבטחת אתרים

רבים שואלים האם ייתכן ויש באתר האינטרנט שלהם וירוס? התשובה היא שבוודאי שכן! יש מגוון סוגי וירוסים ורוגלות אשר יכולים להיטמע בכל סוג של ספריית קבצים ואתר אינטרנט הנו לגמרי ספריית קבצים. אבל, בשונה מקבצים במחשב, הקבצים על גבי השרת לרוב אינם כוללים מערכת הפעלה שמזהה התנהגות חשודה כך שהסיכון גבוהה אף יותר!

סריקת וירוסים באתר אינטרנט

כאשר יש לנו חשד לכך שיש באתר שלנו קבצים נגועים או שכלי פרסום כמו גוגל או פייסבוק מסרבים לאפשר לנו לפרסם קישורים לאתר מאחר והם מזהים וירוסים באתר, הרי שעלינו לבצע מגוון פעולות בכדי לאמת ואו לשלול את קיומם של קבצים זדוניים וכמה שיותר מהר.
אנו נוכל לעשות זאת באחת משני אופנים:
  1. הורדת כלל קבצי האתר למחשב לסריקה מקומית.
  2. סריקה מקוונת על ידי כלים ייעודיים לכך.
באפשרות הראשונה, אנו נוריד את האתר כולו, כולל מסד הנתונים כך שיהיה לנו תיקייה מסודרת על גבי המחשב ורק לאחר מכן שנריץ סריקה של התיקייה על ידי אנטי וירוס – בדגש על אנטי וירוס עדכני ואשר מותאם להגדרות הגנה מפני נוזקות רשת.

באפשרות השניה, אנו נבצע סריקה מקוונת על ידי הרצת פקודות שונות ברמת שרת (בגישות מלאות לקבצי השרת) לאיתור מגוון פקודות שמזוהות עם וירוסים (הפניות חיצוניות, קישורים חיצוניים לדוגמה). במקרים אחרים בהם מדובר במערכת ניהול תוכן פופולרית כדוגמת וורדפרס, נוכל לעשות שימוש בכלים מאוד מסוימים שיסרקו עבורכם את האתר בצורה פשוטה יותר.

כמה זמן לוקח לסרוק אתר אינטרנט מוירוסים?

משך סריקת אתר תלויה לרוב במשקל סך הקבצים של האתר וגודל מסד הנתונים.
  • אתר סטנדרטי – בין 3-5 שעות.
  • אתר גדול – בין 6-12 שעות.
  • אתר ענק – בין יום ליומיים.
פעולות הסריקה כוללות מעבר קובץ קובץ ושורה שורה בתוך כלל הקבצים הללו בניסיון לאתר חריגות קוד מאילו המוכרים למערכת ניהול התוכן כמו גם פקודות מוכרות ומשויכות לוירוסים מוכרים.

כמה עולה סריקת אתר לוירוסים?

עלות סריקה מקיפה של אתר אינטרנט מפני וירוסים, רוגלות ונוזקות תלויה במערכת ניהול תוכן, בגודל ספריית הקבצים ובסוג החשד שלנו מפני פגיעה אפשרית.

עלות הסריקה תעמוד לרוב על בין 500-3,000 ש"ח התלוי בפרמטרים השונים של כל אתר.

כאשר במקרים רבים מזוהים גם מספר רב של קבצים נגועים ואז צריך לעבור קובץ קובץ ולנקות את הקוד כך שיהיה שוב נקי ושמיש. יש כמובן לחשב עלויות אלו בנוסף וזה כבר הנושא המורכב יותר מאחר וכל קובץ בו יש קוד זדוני דורש תמחור וטיפול מקומי ולכך יש השלכות כספיות בהתאמה.

ניקוי של מערכת אתר קומפלט תעלה לרוב כמה אלפי שקלים אך לאחר מכן יש גם לבצע עבודות תחזוקה נוספות כדי לסגור את הפרצות ולדאוג לכך שאירועים מסוגים אלו לא ישנו בעתיד.

אם לסכם, סריקת אתר מוירוסים הנה צעד אחד מתוך שלושה צעדים שונים בכדי להפוך את האתר למאובטח כהלכה ובכדי להבטיח שהאתר ימשיך לשרת אתכם נאמנה. צריכים הצעה מותאמת אישית? השאירו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם!
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *