אבטחת אתרים

בעבר הלא רחוק, היקף הפריצות לאתרי אינטרנט היה זניח למדי. למעט תקופות מסוימות בשנה פריצה לאתר נחשבה לאירוע נדיר במיוחד. אבל, בשנים האחרונות זה השתנה. אתרי אינטרנט ישראליים רבים נפרצים מידי חודש ובעליהם לעתים אובדי עצות. כל מי שנפרץ פעם אחת עושה מאמצים גדולים למנוע פריצה נוספת ולכן שוכר את שירותי חברות כדוגמתנו, חברות אבטחה לאתרי אינטרנט.

מה זה אבטחת אתרים?

אבטחת אתרים הנה תחום מורכב למדי המכיל בתוכו מגוון רחב של מרכיבים שיחד יוצרים את המכלול שמאפשר לבעלי אתרים לישון טוב בלילה.

אבטחת אתרים משמעותה שיש מגוון רמות של אבטחה על האתר אשר מונעות פריצה אליו בשלושה שלבים שונים:

  1. אבטחת אתר בשוטף – מניעת פרצות אבטחה שיאפשרו להאקרים להיכנס למערכת הניהול של האתר.
  2. אבטחת אתר תחת איום – התגוננות אקטיבית בעת ניסיון פריצה אמיתי ומידי למערכת הניהול של האתר.
  3. אבטחת אתר לאחר פריצה – שחזור, למידה וחזרה לשגרה בטוחה בניהול האתר.

למרבית בעלי האתרים אין אף אחד מההגנות הללו בשגרה והם קוראים לנו רק בשלב השלישי לאחר שכבר נפרצו וכאשר קשה בהרבה לתקן את המצב הקיים.

האם יש הגנה הרמטית לאתר אינטרנט?

כפי שניתן לראות מהשלב השלישי במכלול פעולות האבטחה לאתר, התשובה היא לא. מספיק שתוסף אשר מותקן באתר ייפרץ בכדי להכניס דרכו קודים זדוניים שפותחים את האתר לרווחה עבור הפורצים.

אין כזה דבר 100% הצלחה. אבל בהחלט יש 99% הצלחה וברוב מוחלט של המקרים זה מספיק. לאותם 1% שזה לא הספיק, יש לנו מענה אפקטיבי ומהיר לאחר הפריצה.

האם ניתן לרכוש ביטוח לאתר אינטרנט?

אין כיום פוליסת ביטוח לאתרי אינטרנט. אך בהחלט יש סוגי פוליסות ביטוח אשר יאפשרו פיצוי בעת גרימת נזק במידת הצורך וזאת במתכונת של העסק כולו ולא של האתר בלבד.

אבל, במידה ושכרתם חברת אבטחת אתרים כדוגמתנו, לא באמת תידרשו לביטוח עבור האתר. הסיכון בפריצה נמוך מידי והנזק שייגרם במידה וכן תיפרצו ניתן למזעור ואף לביטול על ידי שחזור לאחור. לכן, אם אין לכם חובה (מכרז ממשלתי לדוגמה),. אין סיבה ללכת לחפש פוליסת ביטוח מסוג זה..

צריכים שירותי אבטחה לאתר האינטרנט שלכם? פנו אלינו ונציע לכם חבילת הטמעה וחבילת שירות לשקט נפשי שלכם!

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *